Dünyadaki En Garip Trafik Kanunları

Yargı Kararları

Tanınmış Üye
Yönetici
Admin
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2018
714
4
18
Ankara
www.yargikararlari.net
#1
Dünyadaki En Garip Trafik Kanunları

Yabancı ülkelerde araba kullanacaksanız işlerin yanlış gitmesini önlemek için yerel trafik kurallarına uymanız gerekmektedir. Bunların çoğu açıktır, ancak bazı ülkelerde hiç varolduğunu düşünmediğiniz tuhaf yasalar bulacaksınız. İşte onlardan bazıları.

Dünyadaki En Garip Trafik Kanunları.jpg

Bundan son derece eminim ki Rusya’daki otomobil sahipleri dünyadaki en temiz otomobillerine sahip. Otomobillerini tüm dünyadaki otomobil sahiplerinin geri kalanından daha sık yıkadıklarından eminim. Evet, bu kesin çünkü Rusya’dakirli bir araba kullanmak yasadışı.

Alkol içtiğinizde araç kullanmamanız gerektiği açıkken, DriverAbroad.com, Kıbrıs’ta sürüş sırasında su bile içemeyeceğinizi söylüyor.

Güney Afrika’da araba kullanırken hayvanların yol hakkı var!

Filipinlerde, özellikle Manila’da, Pazartesi günü araç kullanmadan önce plaka numaranızı kontrol etmeniz gerekir. Aracınızın plakası 1 veya 2 numaralı sayılarla bitiyorsa mutlaka belaya bulaşacaksınız. MMDA (Metro Manila Geliştirme Otoritesi) temsilcileri bize nedenini açıkladılar: Sokaklarda özellikle haftanın başında dolaşım yapan araçların sayısını sınırlamak için bu araçların pazartesi günleri çalışmasına izin verilmiyor. Özellikle pazartesi günleri otoyolları biraz rahatlatmak gerekiyor.

NDTV Auto’ya göre, Tayland’daki yasalar, sürüş esnasında bir gömlek giymeniz gerektiğini söylüyor.

Toronto Sun, Halifax’ta taksi şoförlerinin hangi tür gömlek giymesini düzenleyen bir tüzüğün olduğunu söylüyor: Yakalı ve kollu gömlekler. Ayrıca uzun pantolon veya şort, çorap ve ayakkabı giymeleri gerekiyor.

Daily Mail’e göre, Kentucky’deki kadınlar, kendilerini koruyabilmeleri için bir silah bulundurmaları veya onlara eşlik eden iki polis memuru olması şartıyla, sürüş sırasında mayo giyebilirler.

Daily Mail, Almanya’da çıplak araç kullanılmasına izin verildiğini söylüyor; çünkü arabayı özel bir alan olarak değerlendiriliyorlar. Daily Mail ayrıca, aracınızı Almanya’da yalınayak kullanmanız ve kaza yapmanız durumunda sigorta kapsamından çıkarılacağını belirtiyor.

NDTV Auto, eğer reçeteyle satılan numaralı gözlüklerden takıyorsanız İspanya’da araba sürerken fazladan bir yedek daha taşımanız gerektiğini söylüyor.

Huffington Post’a göre, Alabama’da, gözleri bağlıyken araba kullanmak yasadışı.

Daily Mail, İtalya’daki araba yolculuğunuzda yanınıza köpeğinizi de alacaksanız ona emniyet kemeri takılması gerektiğini söylüyor.

Kupperautomotive News’a göre, Alaska’da aracınızın üstüne bağlanmış bir köpeğiniz var ise araç kullanmak yasaktır.

Daily Mail’e göre, Massachusetts’te araba kullanırken yanınıza bir goril alabilirsiniz, ancak hayvan yolcu koltuğuna oturmalıdır.

DriverAbroad.com, Florida’da, otopark ücreti ödemediğiniz sürece bir timsah, keçi veya fili parkmetreye bağlayamayacağınızı söylüyor.

Daily Mail, Birleşik Arap Emirlikleri’nde develerin yol hakkına sahip olduğunu ve buna boyun eğmeniz gerektiğini söylüyor.

DriverAbroad.com’a göre Güney Afrika’daki kanunlar, çobanlar size sığır, koyun, domuz, keçi, eşek, katır veya at gibi hayvanlarla geçmek istediklerini söylerlerse durmanız gerekir.

Wheels.ca, yeterli sayıda – ikiden az olmayacak şekilde – çan takılıysa, Ontario’da karayolunda açık bir kızağa binebileceğinizi söylüyor.

Huffington Post’a göre, Kosta Rika’da, alkol seviyeniz yasal sınırın altında kaldığı sürece araba kullanırken alkollü içki içebilirsiniz.

Huffington Post, Fransa’da aracınızda veya motosikletinizde bir alkol ölçer kiti hazır bulundurmanız gerektiğini söylüyor.

NDTV Auto, İsveç’te sürüş esnasında, hava durumu nasıl olursa olsun, günün hangi saati olduğuna bakılmaksızın aracınızın farlarının açık tutulması gerektiğini söylüyor.

Suudi Arabistan’ın kadınların araba sürmesine izin verilmemesi kadar tuhaf olmasa da Mekke yakınlarında Müslümanlar için ayrı bir otoyol var. Gayrimüslimseniz veya gayrimüslim biriyle beraber iseniz, Wheels.ca’ya göre öteki otoyolu kullanmanız gerekir.